Ako u nás funguje proces stavby nízkoenergetického montovaného domu?

Samotný proces prípravy výstavby domu je veľmi dôležitý a väčšinnou je nutné zákazníkovi poradiť, keďže mnoho zákazníkov sú laici v oblasti stavebníctva. V tomto článku priblížime prehľadný postup, ktorý každý zákazník „podstúpi“, aby sa dočkal jeho vysnívaného domčeka.

Náš proces realizácie domu v bodoch:

  • Prvotné stretnutie
  • Projekcia
  • Cenotvorba
  • Projektová dokumentácia
  • Realizácia domu
  • Záručný a pozáručný servis

Celé vyhotovenie domu sa nezaobíde bez seriózneho prístupu a komunikácie. Tie sú pre nás prioritou. Bez toho sa dá len veľmi ťažko postaviť váš vysnívaný dom.

Prvotné stretnutie

Už pri prvotnom stretnutí sa začína intenzívna spolupráca. Pred začatím celého procesu sa stretneme s vami, našimi zákazníkmi, osobne v našom vzorovom dome. (Fotku nášho vzorového domu môžete vidieť nižšie v tomto článku.) V prípade, že sa rozhodnete pre našu firmu, pokračujeme v pravidelnej komunikácii, poradenstve a hlavne dbáme na vypočutie si vašich nárokov a predstáv.

Zodpovieme vám na všetky vaše otázky aby ste si mohli urobiť presnú predstavu o celom procese od projekcie až po samotné odovzdanie domu. V prípade, že ste sa už s našou prácou stretli, či už cez známych ale akýmkoľvek iným spôsobom, a nepotrebujete vidieť náš vzorový dom, stačí nás kontaktovať telefonicky alebo e-mailom a dohodneme si ďalší postup. Stretnutie v našom vzorovom dome nie je podmienkou pre začatie spolupráce.

Projekcia

Počas projekcie je dôležitá úzka súčinnosť s našim projektantom. Ten vyhotoví celý projekt pre stavebné povolenie. V prípade, že chcete urobiť v projekte úpravy, náš projektant vám poradí tak aby dom spĺňal technické kritériá a aj praktickú stránku bývania. Ak máte akékoľvek dotazy počas prípravy projektu, neváhajte a obráťte sa na nášho projektanta. Je lepšie keď sa problém opraví hneď na papieri. Ako sa vraví: „Dvakrát meraj, raz strihaj.“

Cenotvorba

Tak a teraz prichádza ten čas kedy si prejdeme finančnú stránku a presné ceny vášho vysnívaného domu. Keď je projekt dokončený zašlete nám e-mailom upravený projekt katalógového domu alebo projekt individuálneho domu (podľa toho, čo ste si zvolili).

Podľa projektu vám váš domček presne naceníme. V čase keď sa vybavuje stavebné povolenie, máme približne 3 mesiace na špecifikáciu produktov, ktoré budete chcieť použiť. Jedná sa o produkty ako okná, podlahy, hrúbka zateplenia, typ kúrenia, atď.

Keď sa na všetkom dohodneme a cenu nám odklepnete, pripravíme zmluvy o dielo a už čakáme definitívne len na stavebné povolenia. Zmluvy o dielo podpisujeme až po vydaní stavebného povolenia a to z dôvodu, že do zmlúv vpisujeme aj termíny začatia a ukončenia stavby (bez vydaného stavebka by sme nevedeli stavbu reálne zaradiť do výstavieb). Pri podpise zmlúv si doladíme posledné detaily, akými sú otváranie okien (pravé alebo ľavé), typ vchodových dverí či farbu krytiny.

Projektová dokumentácia

Po vyhotovení projektu, vám odovzdáme pre potreby vybavenia stavebného povolenia 4 paré kompletácie projektovej dokumentácie.

Presný rozpis projektovej dokumentácie nájdete v našom ďalšom článku tu, stačí kliknúť na odkaz a otvorí sa vám v novej karte.

Realizácia domu

Konečne nasleduje samotná výstavba domu. Začíname hrubou stavbou. Počas tejto etapy si náš hlavný tesár odkomunikuje so zákazníkom, či sa ide 100% presne podľa projektu alebo má zákazník záujem o drobné dodatočné zmeny ako napr. posunutie priečky, atď.

Po hrubej stavbe nasleduje rozsiahlejšia etapa – holodom. Táto etapa je rozsiahlejšia aj čo sa týka komunikácie a to z dôvodu, že preberáme vodoinštaláciu, elektroinštaláciu ale zároveň sa vyberá z našich vzorkovníkov aj farba omietky, typy podláh a podobne.

Parťák, ktorý je poverený realizáciu etapy holodom, s vami prejde všetky náležitosti, vymeria si m2 omietky (pokiaľ si vyberiete farebnú dvojkombináciu).

Po ukončení tejto etapy prechádzame na poslednú etapu výstavby a tou je etapa na kľúč (v prípade, že ste sa pre ňu rozhodli, keďže realizujeme aj domy po etapu holodom).

Tu prichádzajú jednotlivo na stavbu: maliari stien a stropov, potom obkladači a nakoniec podlahári. Keď je dom ukončený prechádza kontrolou a odstránením prípadných nedostatkov. Až po precíznej kontrole a dotiahnutí najmenších detailov vám odovzdávame váš dom do úžívania. Pri odovzdaní dostávate od nás certifikáty od materiálov, revízie, stavebný denník a energetický certifikát.

Po odovzdaní domu sa naša spolupráca nekončí. Aj po dokončení sme vám k dispozícii, napríklad ak by bolo nutné našteľovať okná alebo by sa vyskytla nejaká reklamácia.

Záručný a pozáručný servis

Váš domček je hotový a odovzdaný, naše dielo je teda dokončené… ale môžu nastať situácie, že sa naruší vizuálny či technický stav počas záručnej doby, ktorá je u nás 15 rokov. Ak niečo také nastane je dôležité urobiť čo najskôr fotodokumentáciu a poslať nám ju e-mailom s opisom, toho čo sa udialo.

My situáciu vyhodnotíme a podľa toho budeme vedieť, čo je nutné urobiť z našej strany aby sme situáciu vyriešili. Zákazníka obratom kontaktuje náš technik aby ste si dohodli termín opravy. Je nutné aby bol v tomto čase niekto doma a sprístupnil nám miesto opravy.

U nás máte záruku až 15 rokov na rozdiel od mnohých iných firiem, ktorých je záruka na holodom len 5 rokov.

BF-stavby sú pripravené na akúkoľvek situáciu aj preto máme vyhradeného technika, ktorý vašu reklamáciu vybaví v čo najkratšom čase a k spokojnosti ďalšieho bývania.

Veríme, že vám detailný opis našich procesov pomohol a teraz už presne viete, čo vás čaká ak budete stavať s nami. 🙂

Staviame po celom Slovensku

Pozrite si našu interaktívnu mapu
plnú skvelých referencií a krásnych
domov po celom Slovensku.

Referencie po celom Slovensku pin-svk