Často sa nás pýtate

Vieme, aké je pre Vás dôležité mať dostatok informácií pred začatím spolupráce. Preto sme pre Vás vybrali načastejšie otázky, ktoré sa nás pýtate.

Na orientačné ceny pozrite prosím náš katalóg projektov  a  jednotlivé prevedenia (holodom/dom na kľúč v extra/štandarde).  Môžete vychádzať z úžitkovej plochy domu, ktorý by sa približoval Vašim predstavám.
Katalógové ceny sú ceny realizačné, pokiaľ by zo strany zákazníka nedošlo k žiadnym úpravám projektu.  Každý náš projekt sa však dá upravovať podľa Vašich pripomienok (rozmery domu, priečok, okien, dispozícia a pod.)  Takéto zmeny sú už zahrnuté v cene projektu. Realizačná cena je však ovplyvnená týmito zmenami.
Pokiaľ si v katalógu nenájdete dom, ktorý by Vás zaujal, je možné po konzultácii s našim projektantom vyhotoviť aj individuálny projekt.
Cenové rozpočty robíme výhradne až na základe projektovej dokumentácie pre Váš dom, nakoľko garantujeme dodržanie rozpočtových cien pri samotnej výstavbe.
Na nacenenie nám bude stačiť z projektovej dokumentácie len jej určitá časť – zložka Architektúra, nie je tak potrebná celá projektová dokumentácia, čiže platí sa projektantovi (na základe dohody s ním) len za vypracovanie danej časti, nemusíte si kupovať celý projekt.
Ďakujeme za pochopenie.

V cenách pri katalógových domoch nie je uvažovaná základová doska, nakoľko si ju zákazníci môžu realizovať aj samostatne. V prípade záujmu o realizáciu základovej dosky je potrebné kontaktovať nášho projektanta p. Ing. Tomáša Brňáka 0911 060 715,  tbrnac@gmail.com  Na základe projektovej dokumentácie na Váš nový dom Vám pripraví cenovú ponuku. Priemerná cena vychádza na 60 eur/m2 zastavenej plochy (1 rad debniacich tvárnic). Cena sa však môže líšiť v závislosti od pozemku, lokality a pod.

Prvotné je stretnutie na našom vzorovom dome v Ivachnovej, kde Vám urobíme prehliadku domu, vysvetlíme si detailnejšie postup spolupráce a zodpovieme Vaše otázky.  Následne je potrebné sa skontaktovať s našim projektantom, ktorý pre Vás vyhotoví celý projekt aj s prípadnými zmenami, ktoré budete chcieť zapracovať do projektu. Po vyhotovení architektúry projektu nám ju mailom pošlete na nacenenie. Ak Vám po vypracovaní bude rozpočet vyhovovať, dohodneme sa na spolupráci a dáte pokyn projektantovi na dokončenie projektovej dokumentácie, ktorá by sa mala zhodovať s realizačnou verziou. Doladíme si finálnu podobu rozpočtu (holodom, na kľúč v štandarde/extraštandarde) a keď budete mať vydané právoplatné stavebné povolenie, dohodneme si termín výstavby a pripravíme zmluvy na podpis.

K určeniu a dohodnutiu termínu výstavby potrebujeme, aby ste mali vydané právoplatné stavebné povolenie a doriešené financovanie. Bez toho nie je možné nadstaviť termín. Čakacia doba vzniká záujmom o naše služby v rovnakom čase ďalšími zákazníkmi, ktorí už majú tiež všetko vybavené a našimi kapacitnými možnosťami.  Priemerná čakacia doba je u nás okolo 3 – 4 mesiacov vzhľadom na aktuálnu situáciu, sezónnosť. Kapacita firmy je nadstavená na začatie výstavby  6-8 domov mesačne a žiaľ vyššie nadstaviť tento limit nie je momentálne možné. Ďakujeme za pochopenie.

Za zmeny sa neplatí, pokiaľ sa riešia jednorázovo (je iné, keď sa projekt prekresľuje a upravuje na viackrát, vtedy je to už na dohode s projektantom).
Z časového hľadiska vyhotovenia projektu je najideálnejšie objednať si u nás náš projekt a prípadne ho trošku upraviť – vtedy trvá výroba projektu komplet s osadením stavby cca 1-2 mesiace, keďže projektant má svoj harmonogram zákazníkov, ktorých musí priebežne odovzdať. Tvorba individuálneho projektu trvá cca 1-3 mesiace.

Juraj Fedor

/Konateľ spoločnosti/

- Tvorba rozpočtov

- Úprava rozpočtov

Ing. Zuzana Šudová

/Kontakt so zákazníkmi/

- 0915 396 157

- bfstavby@gmail.com

Marek Sliacky

/Technické konzultácie/

- 0915 077 541

- marek.bfstavby@gmail.com

Ing. Tomáš Brňák

/Projektant - BT Projekt/

- 0911 060 715

- tbrnac@gmail.com

Vladimír Baďo

/rekuperácia a tepelné čerpadlá Stiebel Eltron/

- 0944 946 437

- liptov.instal@gmail.com

Ďakujeme, že vás naša ponuka zaujala a že ste sa rozhodli zveriť vašu stavbu domu do našich rúk. Nesklameme vás!

Referenčné stavby

Pozrite si naše dokončené stavby, ktoré sme realizovali po celom Slovensku.

Podbrezová: Projekt Potoč
Zobraziť projekt
Slovany: Projekt Škovránok
Zobraziť projekt
Budatín: Projekt Fučko
Zobraziť projekt

Staviame po celom Slovensku

Pozrite si našu interaktívnu mapu
plnú skvelých referencií a krásnych
domov po celom Slovensku.

Referencie po celom Slovensku pin-svk