Často sa nás pýtate

Vieme, aké je dôležité, aby ste boli informovaní ešte predtým, ako nám prejavíte dôveru pri výstavbe Vášho vysnívaného domu. Aby sme Vám ušetrili čas, pripravili sme pre Vás prehľad odpovedí na najčastejšie otázky.

Pre orientačné ceny si prosím pozrite náš katalóg projektov  a  jednotlivé prevedenia (holodom/dom na kľúč v prevedení štandard/ extraštandard/exkluzív).  Môžete vychádzať z úžitkovej plochy domu, ktorý by sa približoval Vašim predstavám.
Katalógové ceny sú ceny realizačné, pokiaľ by zo strany zákazníka nedošlo k žiadnym úpravám projektu.  Každý náš projekt sa však dá upravovať podľa Vašich pripomienok (rozmery domu, priečok, okien, dispozícia a pod.)  Takéto zmeny sú už zahrnuté v cene projektu. Realizačná cena je však ovplyvnená týmito zmenami.
Pokiaľ si v katalógu nenájdete dom, ktorý by Vás zaujal, je možné po konzultácii s našim projektantom vyhotoviť aj individuálny projekt.
Cenové rozpočty robíme výhradne až na základe projektovej dokumentácie pre Váš dom, nakoľko garantujeme dodržanie rozpočtových cien pri samotnej výstavbe.
Na nacenenie nám bude stačiť z projektovej dokumentácie len jej určitá časť – zložka Architektúra, nie je tak potrebná celá projektová dokumentácia, čiže platí sa projektantovi (na základe dohody s ním) len za vypracovanie danej časti, nemusíte si kupovať celý projekt.
Ďakujeme za pochopenie.

V cenách pri katalógových domoch nie je uvažovaná základová doska, nakoľko si ju zákazníci môžu realizovať aj samostatne. V prípade záujmu o realizáciu základovej dosky je potrebné kontaktovať nášho projektanta p. Ing. Tomáša Brňáka 0911 060 715,  tbrnac@gmail.com  Na základe projektovej dokumentácie na Váš nový dom Vám pripraví cenovú ponuku. Priemerná cena vychádza na 60 eur/m2 zastavenej plochy (1 rad debniacich tvárnic). Cena sa však môže líšiť v závislosti od pozemku, lokality a pod.

Prvotné je stretnutie na našom vzorovom dome v Ivachnovej, kde Vám urobíme prehliadku domu, vysvetlíme si detailnejšie postup spolupráce a zodpovieme Vaše otázky.  Následne je potrebné sa skontaktovať s našim projektantom, ktorý pre Vás vyhotoví celý projekt aj s prípadnými zmenami, ktoré budete chcieť zapracovať do projektu. Po vyhotovení architektúry projektu nám ju mailom pošlete na nacenenie. Ak Vám po vypracovaní bude rozpočet vyhovovať, dohodneme sa na spolupráci a dáte pokyn projektantovi na dokončenie projektovej dokumentácie, ktorá by sa mala zhodovať s realizačnou verziou. Doladíme si finálnu podobu rozpočtu (holodom, na kľúč v štandarde/extraštandarde/exkluzíve) a keď budete mať vydané právoplatné stavebné povolenie, dohodneme si termín výstavby a pripravíme zmluvy na podpis.

K určeniu a dohodnutiu termínu výstavby potrebujeme, aby ste mali vydané právoplatné stavebné povolenie a doriešené financovanie. Bez toho nie je možné nadstaviť termín. Čakacia doba vzniká záujmom o naše služby v rovnakom čase ďalšími zákazníkmi, ktorí už majú tiež všetko vybavené a našimi kapacitnými možnosťami.  Priemerná čakacia doba je u nás okolo 3 – 4 mesiacov vzhľadom na aktuálnu situáciu, sezónnosť. Kapacita firmy je nadstavená na začatie výstavby  6-8 domov mesačne a žiaľ vyššie nadstaviť tento limit nie je momentálne možné. Ďakujeme za pochopenie.

Za zmeny sa neplatí, pokiaľ sa riešia jednorázovo (je iné, keď sa projekt prekresľuje a upravuje na viackrát, vtedy je to už na dohode s projektantom).
Z časového hľadiska vyhotovenia projektu je najideálnejšie objednať si u nás náš projekt a prípadne ho trošku upraviť – vtedy trvá výroba projektu komplet s osadením stavby cca 1-2 mesiace, keďže projektant má svoj harmonogram zákazníkov, ktorých musí priebežne odovzdať. Tvorba individuálneho projektu trvá cca 1-3 mesiace.

Stretnutia so zákazníkmi robíme výhradne na našom vzorovom dome v Ivachnovej, následne po tomto prvom stretnutí vieme sprostredkovať návštevy na našich aktuálne rozostavaných domoch.

Materiálmi – používame do obvodových stien a priečkových stien lisované izolácie, ktoré majú svoju objemovú stálosť, tzn.: časom v stenách neklesajú k zemi, teda nevznikajú časom v domoch tepelné mosty. Teda v zime sa dom ľahko vykuruje a v lete sa neprehrieva. OSB dosky používame výhradne bezformaldehydové, sú zdravotne nezávadné. Rohové tmely v interiéri používame výhradne elastické, teda stavba aj keď si sadne po prvej zime, tak Vám nespraská celý interiér vo všetkých rohoch, ako je to pri bežnom akryle, ale nájdete v dome len 3-4 miesta o dĺžke cca 40 cm kde sa spoj otvorí na max. 1-2mm. Oprava je záležitosť 10 minút práce. Používame tiež dilatačné lišty na okná zvonku a zvnútra, ktoré zabraňujú praskaniu týchto napojení na okná. Pur pena na osádzanie okien je iná než bežná pena. Tá, ktorú používame nahrádza tesniace pásky okolo okien. Sadrokartón v interiéri stavby je veľkoformátový, teda je menej spojov ako pri bežnom sadrokartóne, výsledkom čoho vzniká menšia pravdepodobnosť tieňohry pri bodových svetlách za šera. Na vonkajšie šroby do zateplenia používame krytky, ktoré zabraňujú prenikaniu mrazu do fasády a premŕzaniu. Celé vonkajšie zateplenie sa osádza systémovým riešením, čo sa bežne inde zanedbáva. V štandarde dodávame drevené eurookná + vchodové eurodvere. V etape na kľúč dostanete od nás kvalitné interiérové dvere zo Slovenska, plávajúce podlahy od renomovaných výrobcov, rakúskej značky Egger a Krono original. Na interiér používame elastické náterové farby, ktoré nemajú tendenciu praskať. Vykurovaná plocha miestností je až na 80-85% vyložená vykurovacími rohožami. Elektroinštalácia obsahuje prepäťové ochrany, prúdové chrániče. Vonkajšiu omietku používame silikátovú, ktorá je jednak prievzdušná (teda dýcha) a takisto je ľahko umývateľná a nehrozí riziko odpadnutia omietky pri čistení omietky vapkou, v zimných mesiacoch používame winter fasádne lepidlá, ktoré je možné aplikovať do -10°.

Ak chce zákazník dom na kľúč, tak je to na tri etapy: hrubá stavba, holodom, na kľúč. Ak chce niekto aj základy, tak je to o jednu etapu navyše. Každá etapa je rozdelená na zálohu a doplatok.

Ak plánujete financovať výstavbu cez hypotéku a zakladať rozostavanú stavbu, banky posudzujú montované domy trochu inak ako murované. Založia ju až keď je postavená celá hrubá stavba – od začatia prác do 8-12 dní ju máte od nás postavenú a môžete žiadať o úver – vzniká tak časový prestoj, kým sa bude pokračovať v etape holodom, čo nám neprekáža, avšak je potrebné, aby sme mali hrubú stavbu finančne vysporiadanú. To znamená, že potrebujete mať dostatok vlastných peňazí na hrubú stavbu ešte pred samotnou výstavbou.

Sú firmy ,ktoré „látajú“ za sebou smerom dozadu, teda Vaše peniaze použijú na stavbu niekoho iného, pretože im peniaze vo firme „chýbajú“. U nás to funguje tak, že Vaše peniaze sa použijú na stavbu Vášho domu, teda nie je možné, že nastanú z našej strany výhovorky, prečo sa nedá hneď začať stavať (napr. že nám niečo ešte chýba atď…)

Staviame po celom Slovensku, výlučne však na území Slovenska, bez rozdielu cien.

Snažíme sa vyhovieť každému. Všetky konzultácie sú vítané, o všetkom vieme minimálne diskutovať, poradiť vo veľa veciach a nakoniec aj realizačne previesť. To isté však vyžadujeme aj od klientov. Niekedy sa totiž stáva, že zákazníci sa počas stavby „ukážu“ a snažia sa nás krútiť ako oni chcú a zmluva o dielo pre nich nič neznamená a teda ani jednotlivé klauzuly v zmluve. Touto cestou si preto hľadáme serióznych zákazníkov…

V zmluve je vždy vedený termín ukončenia stavby. Tieto termíny sa vždy plnia. Na termín vyhotovíme dielo plne funkčné bez závad a dom sa odovzdá majiteľovi k užívaniu. Domy na kľúč trvajú realizačne 2,5 – 3 mesiacov, holodomy 1,5 – 2,5 mesiacov v závislosti od veľkosti domu. Hrubé stavby sú vyhotovené za 6-12 dní.

Áno, je to možné, ale neodporúčam plastové okná. Sú dosť labilný profil a hlavne v lete väčšie rozmery okien pracujú – bude Vás obťažovať časté štelovanie okien. Zákazníci si myslia, že o plastové okná sa netreba starať. Nie je to pravda, resp. z časti áno – ak je okno biele, ide o čistý holý profil, o ktorý sa netreba starať. Ale ak je na okne zvonku fólia, po pár rokoch na slnku sa začne odliepať, ak majiteľ domu na ne zvonku neaplikuje ten istý vosk, ktorý sa používa na okná drevené. Drevené eurookno je podstatne stabilnejší profil.

– pri vonkajšej fasáde si môžete vybrať zo zhruba 240 farieb, prípadne ich farebnú dvojkombináciu
– pri škridli máme v ponuke 4 základné odtiene
– pri oknách zhruba 20 farieb
– pri vchodových dverách si môžete tiež vybrať typ z približne 40 modelových variácii, taktiež aj prevedenie skla
– plávajúce podlahy – asi 20 farieb
– interiérové dvere – asi 20 typov

Áno, stavba montovaného domu je suchý proces – stavby realizujeme po celý rok. Niekedy sa ale v zime nedá natiahnuť omietka, tak si túto časť stavby necháme na jar.

V prípade záujmu o realizáciu vonkajších prípojok k domu (elektrická prípojka, vodovodná prípojka, kanalizácia) pri výstavbe základovej dosky kontaktujte nášho projektanta p. Tomáša Brňáka.  Siete musia byť dotiahnuté na hranicu pozemku.

Staviame po celom Slovensku

Pozrite si našu interaktívnu mapu
plnú skvelých referencií a krásnych
domov po celom Slovensku.

Referencie po celom Slovensku pin-svk