Často sa nás pýtate

Vieme, aké je dôležité, aby ste boli informovaní ešte predtým, ako nám prejavíte dôveru pri výstavbe Vášho vysnívaného domu. Aby sme Vám ušetrili čas, pripravili sme pre Vás prehľad odpovedí na najčastejšie otázky.

Pre orientačné ceny si prosím pozrite náš katalóg projektov  a  jednotlivé prevedenia (holodom/dom na kľúč v prevedení štandard/ extraštandard/exkluzív).  Môžete vychádzať z úžitkovej plochy montovaného domu, ktorý by sa približoval Vašim predstavám.
Katalógové ceny sú ceny realizačné, pokiaľ by zo strany zákazníka nedošlo k žiadnym úpravám projektu. Každý náš projekt sa však dá upravovať podľa Vašich pripomienok (rozmery domu, priečok, okien, dispozícia a pod.)  Takéto zmeny sú už zahrnuté v cene projektu. Realizačná cena je však ovplyvnená týmito zmenami.
Pokiaľ si v katalógu nenájdete rodinný dom, ktorý by Vás zaujal, je možné po konzultácii s našim projektantom vyhotoviť aj individuálny projekt montovaného pasívneho domu.
Cenové rozpočty robíme výhradne až na základe projektovej dokumentácie pre Váš montovaný dom.
Na nacenenie nám bude stačiť z projektovej dokumentácie len jej určitá časť – zložka Architektúra, nie je tak potrebná celá projektová dokumentácia, čiže platí sa projektantovi (na základe dohody s ním) len za vypracovanie danej časti, nemusíte si kupovať celý projekt.
Ďakujeme za pochopenie.

V cenách pri katalógových montovaných domoch nie je uvažovaná základová doska, nakoľko si ju zákazníci môžu realizovať aj samostatne.

V prípade záujmu o vyhotovenie základovej dosky kontaktujte nášho projektanta, na základe projektovej dokumentácie Vám pripraví cenovú ponuku. Cena sa môže líšiť v závislosti od počtu radov debniacich tvárnic, svahovitosti pozemku, vzdialenosti pozemku od betonárky, cien betónových zmesí, projektu domu, lokality …

Na základe týchto parametrov je potrebné v prípade záujmu o individuálne vypracovanie cenovej ponuky na realizáciu základovej dosky kontaktovať p.Tomáša Brňáka 0911 060 715, tbrnac@gmail.com.

Prvotné je stretnutie na našom vzorovom montovanom rodinnom dome v Ivachnovej, kde Vám urobíme prehliadku domu, vysvetlíme si detailnejšie postup spolupráce a zodpovieme Vaše otázky.  Následne je potrebné sa skontaktovať s našim projektantom, ktorý pre Vás vyhotoví celý projekt aj s prípadnými zmenami, ktoré budete chcieť zapracovať do projektu. Po vyhotovení architektúry projektu nám ju mailom pošlete na nacenenie. Ak Vám po vypracovaní bude rozpočet vyhovovať, dohodneme sa na spolupráci a dáte pokyn projektantovi na dokončenie projektovej dokumentácie, ktorá by sa mala zhodovať s realizačnou verziou. Doladíme si finálnu podobu rozpočtu (holodom, na kľúč v štandarde/extraštandarde/exkluzíve) a keď budete mať vydané právoplatné stavebné povolenie, dohodneme si termín výstavby vášho montovaného pasívneho domu a pripravíme zmluvy na podpis.

K určeniu a dohodnutiu termínu výstavby potrebujeme, aby ste mali vydané právoplatné stavebné povolenie a doriešené financovanie. Bez toho nie je možné nastaviť termín. Čakacia doba vzniká záujmom o naše služby v rovnakom čase ďalšími zákazníkmi, ktorí už majú tiež všetko vybavené a našimi kapacitnými možnosťami.  Priemerná čakacia doba je u nás okolo 3 – 4 mesiacov vzhľadom na aktuálnu situáciu, sezónnosť. Kapacita firmy je nastavená na začatie výstavby  6-8 domov mesačne a žiaľ vyššie nastaviť tento limit nie je momentálne možné. Ďakujeme za pochopenie.

Za zmeny sa neplatí, pokiaľ sa riešia jednorázovo (je iné, keď sa projekt prekresľuje a upravuje na viackrát, vtedy je to už na dohode s projektantom).
Z časového hľadiska vyhotovenia projektu je najideálnejšie objednať si u nás náš projekt montovaného pasívneho domu a prípadne ho trošku upraviť – vtedy trvá výroba projektu komplet s osadením stavby cca 1-2 mesiace, keďže projektant má svoj harmonogram zákazníkov, ktorých musí priebežne odovzdať. Tvorba individuálneho projektu rodinného domu trvá cca 1-3 mesiace.

Stretnutia so zákazníkmi robíme výhradne na našom vzorovom montovanom rodinnom dome v Ivachnovej, následne po tomto prvom stretnutí vieme sprostredkovať návštevy na našich aktuálne rozostavaných montovaných domoch.

Materiálmi – používame do obvodových stien a priečkových stien lisované izolácie, ktoré majú svoju objemovú stálosť, tzn.: časom v stenách neklesajú k zemi, teda nevznikajú časom v domoch tepelné mosty. Teda v zime sa dom ľahko vykuruje a v lete sa neprehrieva. OSB dosky používame výhradne bezformaldehydové, sú zdravotne nezávadné. Rohové tmely v interiéri používame výhradne elastické, teda stavba aj keď si sadne po prvej zime, tak Vám nespraská celý interiér vo všetkých rohoch, ako je to pri bežnom akryle, ale nájdete v dome len 3-4 miesta o dĺžke cca 40 cm kde sa spoj otvorí na max. 1-2mm. Oprava je záležitosť 10 minút práce. Používame tiež dilatačné lišty na okná zvonku a zvnútra, ktoré zabraňujú praskaniu týchto napojení na okná. Pur pena na osádzanie okien je iná než bežná pena. Tá, ktorú používame nahrádza tesniace pásky okolo okien. Sadrokartón v interiéri stavby je veľkoformátový, teda je menej spojov ako pri bežnom sadrokartóne, výsledkom čoho vzniká menšia pravdepodobnosť tieňohry pri bodových svetlách za šera. Na vonkajšie šroby do zateplenia používame krytky, ktoré zabraňujú prenikaniu mrazu do fasády a premŕzaniu. Celé vonkajšie zateplenie sa osádza systémovým riešením, čo sa bežne inde zanedbáva. V Extraštandarde dodávame drevené eurookná + vchodové eurodvere. V etape na kľúč dostanete od nás kvalitné interiérové dvere zo Slovenska, plávajúce podlahy od renomovaného výrobcu PARADOR a rakúskej značky Egger. Na interiér používame elastické náterové farby, ktoré nemajú tendenciu praskať. Vykurovaná plocha miestností je až na 80-85% vyložená vykurovacími rohožami. Elektroinštalácia obsahuje prepäťové ochrany, prúdové chrániče. Vonkajšiu omietku používame  Weber Aquabalance – inovatívna omietka novej generácie, ktorá je jednak prievzdušná (teda dýcha) a takisto je ľahko umývateľná a nehrozí riziko odpadnutia omietky pri čistení omietky vapkou, v zimných mesiacoch používame winter fasádne lepidlá, ktoré je možné aplikovať do -10°.

Ak chce zákazník dom na kľúč, tak je to na tri etapy: hrubá stavba, holodom, na kľúč. Ak chce niekto aj základy, tak je to o jednu etapu navyše. Každá etapa je rozdelená na zálohu a doplatok.

Ak plánujete financovať výstavbu cez hypotéku a zakladať rozostavanú stavbu, banky posudzujú montované domy trochu inak ako murované. Založia ju až keď je postavená celá hrubá stavba – od začatia prác do 8-12 dní ju máte od nás postavenú a môžete žiadať o úver – vzniká tak časový prestoj, kým sa bude pokračovať v etape holodom, čo nám neprekáža, avšak je potrebné, aby sme mali hrubú stavbu finančne vysporiadanú. To znamená, že potrebujete mať dostatok vlastných peňazí na hrubú stavbu ešte pred samotnou výstavbou.

Sú firmy ,ktoré „látajú“ za sebou smerom dozadu, teda Vaše peniaze použijú na stavbu rodinného domu niekoho iného, pretože im peniaze vo firme „chýbajú“. U nás to funguje tak, že Vaše peniaze sa použijú na stavbu Vášho montovaného rodinného domu, teda nie je možné, že nastanú z našej strany výhovorky, prečo sa nedá hneď začať stavať (napr. že nám niečo ešte chýba atď…)

Staviame po celom Slovensku, bez rozdielu cien. Svoje pôsobenie sme rozšírili už aj do Českej republiky, a aktuálne ceny sú v závislosti od oblasti Morava a pohraničie , Praha a jej okolie, západné Čechy.

Snažíme sa vyhovieť každému. Všetky konzultácie sú vítané, o všetkom vieme minimálne diskutovať, poradiť vo veľa veciach a nakoniec aj realizačne previesť. To isté však vyžadujeme aj od zákazníkov. Niekedy sa totiž stáva, že zákazníci sa počas stavby „ukážu“ a snažia sa nás krútiť ako oni chcú a zmluva o dielo pre nich nič neznamená a teda ani jednotlivé klauzuly v zmluve. Touto cestou si preto hľadáme serióznych zákazníkov…

V zmluve je vždy vedený termín ukončenia stavby vášho montovaného pasívneho domu. Tieto termíny sa vždy plnia. Na termín vyhotovíme dielo plne funkčné bez závad a rodinný dom sa odovzdá majiteľovi k užívaniu. Domy na kľúč trvajú realizačne 2,5 – 3 mesiacov, holodomy 1,5 – 2,5 mesiacov v závislosti od veľkosti domu. Hrubé stavby sú vyhotovené za 6-12 dní.

Áno, je to možné, ale neodporúčame plastové okná. Majú dosť labilný profil a hlavne v lete väčšie rozmery okien pracujú – bude Vás obťažovať časté štelovanie okien. Zákazníci si myslia, že o plastové okná sa netreba starať. Nie je to pravda, resp. z časti áno – ak je okno biele, ide o čistý holý profil, o ktorý sa netreba starať. Ale ak je na okne zvonku fólia, po pár rokoch na slnku sa začne odliepať, ak majiteľ domu na ne zvonku neaplikuje ten istý vosk, ktorý sa používa na okná drevené. Drevené eurookno je podstatne stabilnejší profil.

– pri vonkajšej fasáde si môžete vybrať zo zhruba 240 farieb, prípadne ich farebnú dvojkombináciu
– pri škridli máme v ponuke 4 základné odtiene
– pri oknách zhruba 20 farieb
– pri vchodových dverách si môžete tiež vybrať typ z približne 40 modelových variácii, taktiež aj prevedenie skla
– plávajúce podlahy – asi 20 farieb
– interiérové dvere – asi 20 typov

V našom katalógu montovaných rodinných domov je mnoho projektov na výber. Taktiež sa tieto projekty dajú upraviť podľa požiadaviek zákazníka. Prípadne vám vieme pripraviť individuálny projekt rodinného domu na mieru. Stačí nás osloviť a radi vám pomôžeme aj pri výbere montovaného rodinného domu na úzky pozemok.

Áno, stavba montovaného pasívneho domu je suchý proces – stavby realizujeme po celý rok. Niekedy sa ale v zime nedá natiahnuť omietka, tak si túto časť stavby necháme na jar.

V prípade záujmu o realizáciu vonkajších prípojok k domu (elektrická prípojka, vodovodná prípojka, kanalizácia) pri výstavbe základovej dosky kontaktujte nášho projektanta p. Tomáša Brňáka. Jeho kontaktné údaje nájdete na podstránke Kontakt. Siete musia byť dotiahnuté na hranicu pozemku.

Od roku 2021 sme pridali možnosť realizácie montovaného domu aj s rovnou alebo teda plochou strechou. Je len na vás, ktorý typ strechy vás osloví viac. Plochú strechu si môžete zvoliť aj pre ktorýkoľvek z našich montovaných domov, ktorý si vyberiete u nás medzi projektami v katalógu.

Áno, vieme pre vás pripraviť aj vizualizáciu celého rodinného domu alebo jednotlivých miestností, podľa toho, čo si zvolíte.

V prípade záujmu, prosím kontaktujte nášho kolegu: Petr Truhlář (+420 734 364 395, truhlarpetr1@gmail.com).

Cenník:

  • celý rodinný dom 155 €
  • veľká miestnosť (obývačka + kuchyňa) 95 €
  • malá miestnosť (spálňa, detská izba, kúpeľňa, atď.) 60 €

*Jeho kontakt nájdete aj na podstránke Kontakt.

Áno, od roku 2021 prinášame našim klientom novinku a tou je, že v spolupráci s KRT – krt.sk vám zabezpečíme aj sanitu a keramické obklady a dlažby do vašej vysnívanej kúpeľne. Na celej spolupráci je najlepšie, že sme pre vás vybavili zľavu 5 až 15% na sanitu a obklady.

Vizualizácie kúpeľní od KRT sú zadarmo.

V prípade, že máte záujem či už o vizualizáciu alebo o sanitu a keramický obklad, kontaktujte nášho kolegu: Michal Kováč (0903 540 116, kovac@krt.sk)

  • obklady, dlažby
  • sanita
  • dizajn a vizualizácie kúpeľní

*Jeho kontakt nájdete aj na podstránke Kontakt.

Staviame po celom Slovensku

Pozrite si našu interaktívnu mapu
plnú skvelých referencií a krásnych
domov po celom Slovensku.

Referencie po celom Slovensku pin-svk