Novinka od roku 2021: Naše montované domy spĺňajú energetickú triedu – pasívny dom

Od 1.1.2021 sa na Slovensku môžu stavať domy v energetickej triede A0. V BF-stavby vieme, ako na to!

Dlhoročné skúsenosti v stavebníctve mali v prípade našej spoločnosti jediné smerovanie – snahu realizovať domy, ktoré poskytnú ich obyvateľom vysoký komfort bývania a čo najnižšie náklady na prevádzku. Nielen pod vplyvom sprísňujúcej sa legislatívy, ale predovšetkým z vlastného presvedčenia, chceme pre našich zákazníkov stavať to najlepšie – kvalitné montované pasívne domy.

Motivácia zlepšovať sa

Pravdou je, že v stavebníctve sa zmeny dejú neustále. Tradičné koncepty, ako ste ich poznali z minulosti, museli ustúpiť moderným a na súčasnú dobu až revolučným riešeniam, ktoré sa v našom prostredí dostávajú do širšieho povedomia pomalšie. Jedným z nich je aj montovaný pasívny dom. Dokáže montovaný dom konkurovať murovanej stavbe? Majú slovenské stavebné firmy skúsenosti s výstavbou domov v pasívnom štandarde?

Ak máte vo svojom okolí človeka, ktorý za uplynulý rok staval, stojí za to spýtať sa ho, aké nevyhnutné podmienky musela jeho novostavba splniť. Povinné záverečné energetické hodnotenie nemusí totiž vždy vyjsť podľa predstáv. V BF-stavby sme so všetkými požiadavkami na energetickú úspornosť domov konfrontovaní dennodenne. Energetická trieda A0, v ktorej musia byť od roku 2021 postavené všetky novostavby, sa stala našou motiváciou už niekoľko rokov predtým.

Usilovne sme sa snažili vylepšovať náš koncept nízkoenergetických domov tak, aby sme sa čo najviac priblížili štandardom západných krajín. Pasívne domy v krajinách západnej Európe sú charakterizované ako domy so spotrebou energie na vykurovanie nižšou ako 15 kWh na meter štvorcový za rok. Naše montované domy túto podmienku spĺňajú!

Spojenie moderných technológií, kvalifikovaného personálu a spolupráce s overenými dodávateľmi materiálov nám umožňujú ponúknuť zákazníkom kvalitne zhotovené domy v pasívnom štandarde. A dokonca na kľúč, bez vašich zbytočných starostí. Bývať v novom dome tak môžete už v priebehu niekoľkých mesiacov.

Nechajte sa osloviť konceptom pasívneho domu

Ak máte svoju víziu o novom bývaní, radi ju premeníme na vizuálny návrh, z ktorého následne zrealizujeme dom na mieru. Výsledný pasívny dom môže plne odrážať vaše požiadavky na priestor, členenie aj estetiku. Radi vám pomôžeme pripraviť návrh domu s takmer nulovou spotrebou vzhľadom k možnostiam konkrétneho pozemku (jeho veľkosti, slnečnosti, lokality).

Viete si predstaviť, že by ste žili v dome, ktorého náklady na energie sú znížené na minimum? Kde by ste nepociťovali chlad, prievan a v celom interiéri by bola rovnomerná teplota spolu s vždy čerstvým vzduchom?

Súčasťou pasívneho domu je viacero technológií a špecifických konštrukčných postupov. Sledujte náš blog, na ktorom sa v tomto roku budeme postupne venovať viacerým dôležitým témam. Priblížime vám, aké výhody pasívne domy prinášajú, aká je ich cena, životnosť aj čo je ich nevyhnutnou súčasťou.

Máte otázky ohľadom pasívnych domov? Napíšte nám.

Staviame po celom Slovensku

Pozrite si našu interaktívnu mapu
plnú skvelých referencií a krásnych
domov po celom Slovensku.

Referencie po celom Slovensku pin-svk