Malé montované domy – Inšpirujte sa výberom z nášho katalógu

Malé montované domy sú ako stvorené pre malé rodiny. Ak žijete sami, vo dvojici či s jedným dieťaťom, máme pre vás tipy na obľúbené projekty trojizbových rodinných domov.

Žijete v byte, no túžite po vlastnom dome, záhrade a väčšom súkromí? Chcete menší domček na vidieku či bližšie k prírode? Svoju predstavu o ideálnom bývaní môžete premeniť na realitu. V ponuke malých montovaných domov nájdete dispozičné riešenia, ktoré budú plne vyhovovať vašim potrebám a vkusu.

Prečo montovaný dom?

  • Malý montovaný dom si môžete zaobstarať pomerne rýchlo a lacno. Keďže samotný technologický proces nevyžaduje zrenie ani žiadne zdržiavanie, do vlastného domu sa presťahujete už niekoľko mesiacov po získaní stavebného povolenia. Navyše, investícia do rodinného domčeka vás vyjde približne rovnako, ako keby kupujete trojizbový byt v meste.
  • V porovnaní so starším rodinným domčekom, na ktorom by vás čakala rozsiahla rekonštrukcia, je nový rodinný dom zrealizovaný tak, aby splnil prísne energetické hodnotenia. Staviame montované pasívne domy, ktoré sú energetické úsporné a šetrné k životnému prostrediu. Mesačné výdavky za energie sú prekvapivo nízke.
  • Jednoduchý pôdorys ukrýva všetko, čo k životu a spokojnému bývaniu potrebujete. Dostatočný priestor v izbách, primerane veľkú kúpeľňu, samostatné WC, špajzu či technickú miestnosť. Už teraz sa môžete tešiť na vlastné súkromie, vstup na terasu, do záhrady a domácu pohodu.
  • Kvalitné zateplenie a okná sú dobrým predpokladom pre výborný tepelný aj akustický komfort bývania.
  • Montovaný dom v prevedení “na kľúč” je v okamihu odovzdania pripravený na nasťahovanie. Nemusíte zháňať ďalšie partie majstrov na čiastkové práce a dokončovanie interiéru.

Z katalógu projektov rodinných domov od BF-stavby vyberáme obľúbené malé montované domy. Aké sú ich prednosti a na aký typ pozemku sú vhodné?

Projekt Rýdzi – Priestranný a slnečný | 3 izby – 94 m2

Hoci je rodinný dom Rýdzi z predného pohľadu všedný, ponúka priestranné bývanie s perfektne rozvrhnutou dispozíciou, ktorá je delená na dennú a nočnú časť. S úžitkovou plochou 94 m2 síce nepatrí k najmenším projektom v našej ponuke, má však dobrý predpoklad poskytnúť dostatočné súkromie a zázemie pre každého člena rodiny s perspektívou dlhodobého bývania.

Priestranné terasové okná pri správnej orientácii krásne presvetľujú interiér a zároveň umožňujú vstup na veľkú, čiastočne prestrešenú terasu. Izby v nočnej časti sú veľkoryso riešené a nepôsobia stiesňujúco.

Dennú časť tvorí otvorená dispozícia, ktorá spája kuchyňu, jedáleň aj obývačku. Ak však chcete, aby bola kuchyňa oddelená, napríklad za posuvnou zástenou, riešenie tohto domu to hravo umožní. Súčasťou domu je tiež samostatné WC a špajza.

Projekt Mandúch – Najmenší trojizbový | 3 izby – 56 m2

Z panelákového bytu do domu pri zachovaní ceny aj úžitkovej plochy! Projekt Mandúch patrí v našej ponuke k najmenším trojizbovým montovaným domom. Jeho cena je dokonca nižšia ako cena trojizbáku.

V základnom obdĺžnikovom pôdoryse využíva každý centimeter štvorcový na maximum. Jednoduchý tvar je zároveň predpokladom pre efektívne využívanie tepla a minimálne obvodové straty. Navyše – zmestí sa aj na pozemok s menšími rozmermi!

Zo spojovacej chodby všade vidíte a máte na skok do ktorejkoľvek časti domu. Príjemne sa v ňom bude bývať páru, ktorú túži po pokojnom a útulnom bývaní preč od ruchu mesta.

Projekt Zaják – Pre milovníkov tradičného štýlu | 3 izby – 84 m2

Ak ste sa v byte trápili s nedostatkom úložného priestoru, z rodinného domu Zaják budete nadšení. Prečo? Okrem toho, že má priestrannú kúpeľňu a samostatné WC, počíta jeho dispozícia aj so špajzou a veľkým šatníkom. Obe izby pritom ponúkajú plochu väčšiu ako 14 m2 .

Obývačka spojená s kuchyňou a jedálenským kútom očarí svojou svetlosťou. Ste len pár krokov od vstupu na dominantnú terasu, ktorá lemuje takmer celú zadnú časť domu.

Priečelie s hlavným vchodom evokuje pocit vidieckej atmosféry. Ako vidieť aj z vizualizácie – ak snívate o romantickom bývaní s tehlovým obkladom a terasou plnou kvetov, tento krásny dom má veľký potenciál zaujať.

Projekt Jarošová – Vhodný do existujúcej zástavby | 3 izby – 74 m2

Situácia s pozemkom nemusí byť vždy ideálna. Predovšetkým, ak ste získali alebo zdedili pozemok v existujúcej zástavbe rodinných domov. V takom prípade sa musíte pripraviť na viacero kompromisov a vybrať si dom, ktorý zapadne do rázu ulice. Projekt Jarošová bol navrhnutý tak, aby vyhovel štandardnému konceptu slovenských obcí.

Dve okná smerom do ulice, bočný vstup do domu, malé okno “od susedov” a veľké presvetlenie smerom do záhrady. Vnútorná dispozícia je jednoduchá, no zvládnutá na jednotku.

Dom poskytuje primeraný komfort pre dvojicu, ale aj rodinu s 1 – 2 deťmi. Jeho prednosťou je funkčnosť – denná časť je oddelená od nočnej, čo znamená, že ani večerné sledovanie športového prenosu nebude vyrušovať.

Projekt Lubelec – Na úzky pozemok | 3 izby – 72 m2

Stojíte pred výzvou nájsť malý montovaný dom na úzky pozemok? Projekt Lubelec so šírkou iba 7,15 m predstavuje šikovné bývanie, ktoré môže byť riešením na túto výzvu. Ide o montovaný pasívny dom, ktorý svojím dispozičným riešením osloví aj záujemcov o moderne riešený priestor.

Dennej časti dominuje spoločný otvorený priestor obývačky, kuchyne a jedálne so vstupom na terasu. Nočná časť s dvoma izbami a kúpeľňou je na druhej strane domu, preto sa nemusíte obávať rušivých prechodov.

Jednou z predností domu je priestranná technická miestnosť, ktorá ukryje nielen technologické zázemie domu, zároveň získate priestor na odloženie sezónnych vecí.

Projekt Tomášová – Pre viac súkromia aj v exteriéri | 3 izby – 77 m2

Kým predchádzajúce projekty mali jednoduché štvorcové a obdĺžnikové pôdorysy, projekt Tomášová je do tvaru “L”. Vhodným umiestnením na pozemku si tak môžete zabezpečiť súkromie pre veľkú terasu alebo bazén. Získate tak priestor v exteriéri, ktorý bude chránený pred nástrahami počasia aj pohľadmi zvedavých susedov.

Priestranná denná časť domu pôsobí veľmi vzdušne. Je presvetlená z dvoch svetových strán a orientovaná smerom k terase. Vnútorná dispozícia ponúka ďalšie dve izby, pričom vnútorné priečky umožňujú istú variabilitu, aby ste niektoré miestnosti mohli zväčšiť, zmenšiť, poprípade úplne vynechať.

Zaujímavosťou je centrálne umiestnený vstup do domu, ktorý umocňuje rodinnú atmosféru. Dom môže od ulice síce vyzerať nenápadne, všetky jeho atraktívne prvky zostávajú zvedavým očiam ukryté.

Ak ste si v našom výbere nenašli favorita, no máte predstavu o tom, ako by mal váš nový domček vyzerať, kontaktujte nás. Ponúkame možnosť realizácie domu na mieru – na základe individuálneho návrhu, podľa mapy pozemku alebo úpravou existujúceho projektu.

Staviame po celom Slovensku

Pozrite si našu interaktívnu mapu
plnú skvelých referencií a krásnych
domov po celom Slovensku.

Referencie po celom Slovensku pin-svk