Aká je cena montovaného pasívneho domu?

Cena montovaného domu – práve tento faktor získava ešte viac pozornosti, ako tomu bolo donedávna.

Montovaný pasívny dom a jeho cena? Túto otázku sprevádza viacero otáznikov, nie však nevyhnutne. Ide o jedno z rozhodujúcich kritérií, ktoré si zaslúži patričnú pozornosť. Ak uvažujete o výstavbe nového domu, mali by ste presne vedieť, čo za svoju investíciu získate a v akej kvalite. V súčasnosti sa musia domy stavať v energetickom štandarde A0, čo znamená vyššie náklady na technológie aj kvalitu realizácie stavby.

Montované domy sa posledné roky tešia narastajúcej popularite, o čom svedčí množstvo postavených montovaných domov po celom Slovensku. K ich prednostiam patrí rýchlosť výstavby, použitie moderných materiálov a efektívnych technológií, ktoré zvyšujú komfort bývania vo vytúženom dome. Pri výstavbe montovaného domu nemusíte tráviť svoj voľný čas a víkendy. Dom postavený profesionálnym tímom v krátkom časovom horizonte minimalizuje časové straty a riziká spojené s výberom materiálov či zodpovedných remeselníkov.

Naviac, ak by ste sa bližšie pozreli na technológie a materiály používané v domoch od BF-stavby, nájdete v nich napríklad zateplenie minerálnou vlnou, minimalizovanie tepelných mostov, tepelné čerpadlo, rekuperáciu ako systém riadeného vetrania či skladbu stien so zosilnenými KVH hranolmi pre ešte lepšiu statiku domu. Hľadali sme optimálnu cestu medzi kvalitou a cenou, aby sme naším zákazníkom ponúkli plnohodnotné, energeticky úsporné a moderné bývanie.

Montovaný dom – Projekt Košinár, 5 izieb, úžitková plocha 149 m2

Prudké zmeny v cenách na stavebnom trhu

Urobme si krátky náhľad do aktuálnej situácie.

Stavebný trh zažíva posledné obdobie výrazné turbulencie, ktoré sa premietajú do vyššej ceny za stavebný materiál. Mnohí developeri pristúpili k zakomponovaniu inflačných doložiek do zmlúv, následkom čoho sa môže dohodnutá suma vo finále navýšiť až o 20 %. Ceny stavebných materiálov a práce sa za rok 2021 menili niekoľkokrát, vždy však smerom hore. Klesol záujem o výstavbu rodinných domov? Keďže ponuka súčasných nehnuteľnosti je obmedzená (alebo v nevyhovujúcom stave) a sme svedkom najnižších úrokových sadzieb hypoték, je zaujímavé sledovať, že aj napriek veľkým zmenám v cenách, záujem o výstavbu nehnuteľností naďalej rastie.

Možno aj vy vo svojom okolí pozorujete, ako vznikajú celé ulice a nové štvrte s novostavbami. V súčasnosti zrejme nik nevie s určitosťou predvídať, čo nám prinesie v stavebníckom segmente nasledujúce obdobie. Odpoveď na otázku, kedy sa rast cien nehnuteľnosti zastaví, nie je jednoznačná. Ovplyvňuje ju totiž množstvo faktorov – predovšetkým dostupnosť stavebných surovín a dostatok pracovných síl.

Aká je cena za montovaný pasívny dom v BF-stavby?

Okamžitý náhľad do cien máte k dispozícii v našom Katalógu projektov, kde nájdete viac ako 140 projektov rodinných domov (montované bungalovy, poschodové domy aj dvojdomy). Pri každom projekte je uvedená šestica cien pre každé prevedenie zvlášť – Holodom Štandard, Na kľúč Štandard, Holodom Extraštandard, Na kľúč Extraštandard, Holodom Exkluzív, Na kľúč Exkluzív.

1. Veľkosť montovaného pasívneho domu predurčuje jeho cenu

Hoci je to zrejmá záležitosť, že za viac metrov štvorcových zaplatíte prirodzene vyššiu výslednú cenu, je veľmi dôležité vybrať si taký projekt, ktorý bude vyhovovať vašim nárokom na bývanie – bez pocitu stiesnenia, s dostatkom priestoru v nočnej aj dennej časti, či s perspektívou na rozrastanie rodiny. Aké detaily by nemali uniknúť vašej pozornosti?

Prečítajte si dôležité otázky a odpovede, ktoré súvisia s výberom veľkosti a dispozície domu.

2. Do ceny montovaného pasívneho domu sa premieta miera dokončenia

Montovaný holodom je lacnejší ako montovaný dom na kľúč. Vec jasná a jednoznačná, avšak – tento pohľad nie je úplný. Ak sa do dokončenia holodomu pustíte “po vlastnej línii”, stále treba počítať s časovou aj finančnou investíciou (vymaľovanie stien a stropov, obklady, podlahy, interiérové dvere, osadenie sanity …). Montovaný pasívny dom na kľúč, hoci je jeho cena cca o 10 – 12 % vyššia ako pri holodome, je pripravený na okamžité nasťahovanie bez starostí naviac.

Viac o cenách, jednotlivých etapách výstavby a ich obsahu nájdete v našom Cenníku.

3. Výsledná cena montovaného domu úzko súvisí s kvalitou materiálov a zakomponovaných technológií

Minerálna vlna, zosilnené KVH hranoly, unikátny stropný systém, ktorý zabezpečí nulovanie tlaku v stenách, drevené eurookná, kvalitná Parador podlaha, tepelné čerpadlo, rekuperácia, fotovoltaika, … Aj váš nový montovaný pasívny dom môže mať vo výbave jedinečné prvky, ktoré spolu vzájomne fungujú a vytvoria moderné bývanie, o akom ste už dlhšie snívali. Z troch kvalitatívne odlišných prevedení (Štandard, Extraštandard, Exkluzív) si môžete vybrať technológie a materiály v rámci svojho rozpočtu a dosiahnuť tak želaný štandard bývania.

4. Cena montovaných domov od BF-stavby je seriózna a prehľadná

Sme zástancom dodržania serióznych podmienok a spoľahlivého jednania. Vážime si dôveru, ktorú do nás vkladajú naši zákazníci, preto majú k dispozícii všetky detaily pred stavbou domu, počas stavby, až po finálne odovzdanie riadne vyhotoveného domu. Zákazník zmluvne vie, akú maximálnu cenu za dohodnuté práce a materiály zaplatí a táto suma nebude prekročená. Cena montovaného domu sa však môže dodatočne zmeniť, ak sa v procese výstavby udejú zmeny, ktoré inicioval samotný zákazník (napríklad zmena materiálu, rozsah prác). Zakladáme na fungujúcej obojstrannej komunikácii, aby mali naši zákazníci zodpovedané čo najväčšie množstvo otázok a zrealizovali sme tak pre nich bývanie presne podľa ich predstáv.

Máte otázky ohľadom montovaných pasívnych domov? Potrebujete bližšie informácie o cenách, jednotlivých etapách a našich domoch? Kontaktujte nás a radi vám odprezentujeme našu prácu, technické záležitosti stavby domu a celý priebeh spolupráce.

Staviame po celom Slovensku

Pozrite si našu interaktívnu mapu
plnú skvelých referencií a krásnych
domov po celom Slovensku.

Referencie po celom Slovensku pin-svk